וידה קיימא לאישה

וידה קיימא הוא תוסף תזונה מעולמות רפואת צמחי המרפא המסורתית – שיטת טיפול הוליסטית עתיקת יומין מתחום הרפואה המשלימה, הרותמת את מלא העוצמות הטמונות בעולם צמחי המרפא לתמיכה בבריאות הגינקולוגית של האישה*

וידה קיימא מבוססת על שילוב של 19 רכיבים טבעיים שונים, הכולל ויטמינים, חומצות שומן ותמציות איכותיות ומרוכזות של צמחים, המשמשים ברפואות המסורתיות זה אלפי שנים, לתמיכה באישה המבקשת להרות – גם בתקופות מאתגרות*

* יש לעיין במידע הנוסף בקישור הבא:

אודות וידה קיימא:

לאילו מצבים מיועד וידה קיימא?

על פי גישות מסורתיות הוליסטיות ברפואה המשלימה, מצבים עדינים של חוסר איזון בגוף, מחסור בוויטמינים, מינרלים ורכיבי תזונה מסוימים, או מצבים רגשיים שונים, משפיעים על הבריאות הגינקולוגית ועל יכולת האישה להרות, ועשויים להתבטא כאתגרי פריון.

וידה קיימא הוא תוסף תזונה, המהווה תוצר של החזון הטיפולי והמורשת של הרב נחמיה מורגנשטרן זצ"ל, המבוסס על עשרות שנות ניסיונו הטיפולי בשיטות טבעיות מסורתיות על בסיס תמציות צמחים ורכיבי תזונה, להזנת הגוף ולתמיכה בתהליכי הפריון הנשיים. וידה קיימא פותח בתהליך קפדני ארוך שנים, עבור נשים המבקשות תמיכה טבעית בתהליך הכניסה להיריון, ובכללן נשים המתמודדות עם אתגרי פריון.

בנוסף, נשים רבות דיווחו לנו על שיפור משמעותי בחשק המיני לאחר נטילה קבועה של וידה קיימא לאישה. השפעה זו לא מפתיעה, בהתחשב בשילוב הצמחים "הנשי" העוצמתי שבמוצר, ואנו ממליצים לכן בחום להתנסות בכך בעצמכן.

על רכיבי המוצר:

כל כפית של וידה קיימא מכילה שילוב ייחודי של לא פחות מ-19 רכיבים איכותיים, הכוללים: תמצית שיח אברהם, תמצית קוטב מצוי (טריבולוס), תמצית שורש אנג'ליקה סינית, תמצית פירות סמבוק שחור, ויטמין D3, תמצית עלי רוזמרין, תמצית פטרוזיליה, תמצית עלי מנטה, תמצית כמון, שמן זרעי רימונים איכותי, שמן מרווה, לציטין חמניות, שמן זרעי דלעת, שמן שקדים, ועוד. (הרשימה המלאה מופיעה על תווית המוצר)

על תוספים וצמחי מרפא לתמיכה בבריאות הגינקולוגית של האישה בראי הרפואות המסורתיות, הנטורופתיה והמחקר*

צמחים משמשים מזה אלפי שנים לתמיכה בבריאות האדם, והנטורופתיה המודרנית ממשיכה לעשות שימוש בידע מסורתי עתיק יומין זה, ואיתו היא משלבת תוספים שונים כגון ויטמינים, מינרלים, חומצות שומן, חומצות אמינו ועוד. בעשורים האחרונים המדע החל לגלות עניין בחקר צמחי המרפא והתוספים בהקשר של בריאות האדם. לפניכם דוגמאות של חלק מהמחקרים שנעשו ברחבי העולם על צמחים ותוספים שונים בהקשר של הבריאות הגינקולוגית של האישה. אמנם התוצאות ראשוניות ודורשות ביסוס מדעי, אך הן בהחלט נראות מבטיחות. לחצו על הקישורים לקריאת המחקרים המקוריים:

 • תמצית צמח שיח אברהם (Agnus Castus) – מבין הצמחים הידועים והמרכזיים ביותר ברפואת הצמחים המערבית לתמיכה בבריאות הגינקולוגית של האישה במעגלי החיים השונים, לרבות באתגרי פריון. בשנים האחרונות מספר מחקרים קליניים ראשוניים הצביעו על פוטנציאל יעילותו של שיח אברהם כצמח התומך בביוץ תקין*. (קישורים למחקרים 1 2,)  

 • תמצית קוטב מצוי (Tribulus terrestris) – משמש ברפואת הצמחים המסורתית לתמיכה בפריון הנשי, ומספר מחקרים קליניים ראשוניים הצביעו על תוצאות מבטיחות, לרבות מחקרים שבחנו את השפעתו בצד טיפול תרופתי לעידוד הביוץ*מאמר מדעי מקיף על הקוטב).

 • תמצית שורש אנג'ליקה (Angelica) –  בספרות צמחי המרפא הסיניים האנג'ליקה הסינית ידועה בתור ה- "ג'ינסנג הנשי", וכצמח מרכזי לתמיכה בתפקוד ההורמונלי התקין של האישה. זו הסיבה שהאנג'ליקה נכללת זה אלפי שנים כמעט בכל פורמולה סינית שמטרתה לתמוך ולאזן במצבים של בעיות הקשורות למערכת הנשית. במאמר סקירת מחקרים קליניים, ציינו החוקרים במסקנותיהם, כי הטיפול בצמחי מרפא סיניים, כולל האנג'ליקה, תרם להשפעה על מדדי פריון שונים בקרב נשים עם אתגרי פריון* (למאמר סקירת המחקרים).

 • תמצית פירות סמבוק שחור (Sambucus nigra) – הסמבוק הוא עץ שמקורו באירופה, אך הוא גדל גם בישראל.  פירות הסמבוק מכילים מגוון ייחודי ורחב מאוד של נוגדי חמצון עוצמתיים. הפירות משמשים שנים רבות ברפואת הצמחים המסורתית לתמיכה במנגנוני ההגנה הטבעית.

 • ויטמין D3 (כולקלציפרול) – ויטמין D מתפקד בגוף כהורמון, החיוני בין היתר, לוויסות המערכת ההורמונלית ולהפחתת העמידות לאינסולין. ידוע כי אנשים רבים באוכלוסייה נוטים לסבול ממחסור בויטמין D או מרמות נמוכות שלו, ומחקרים ראשוניים הצביעו על כך שנטילת תוסף ויטמין D, במצבי מחסור, עשויה לתמוך בביוץ תקין.

      

 מה מיוחד בוידה קיימא?

 • וידה קיימא הוא תוסף תזונה ייחודי אשר פותח על בסיס ידע טיפולי רב שנים של הרב נחמיה מורגנשטרן זצ"ל שעל יעילותו מעידות אין ספור אימהות מאושרות, לרבות אלו שהתמודדו עם אתגרי פריון וחיפשו תמיכה טבעית בתהליך. אין זה מפתיע כי המלצות לנטילת התוסף ניתנות על ידי רבנים רבים, ארגונים וכמובן אלו שזכו לחבוק את משאת נפשם.
 • וידה קיימא מיוצר בישראל, בתנאי ייצור מוקפדים, במפעל בעל אישור GMP המפוקח על ידי משרד הבריאות.
 • כשרות מהודרת של הרב רובין רחובות.

*הבהרות חשובות:

 • למען הסר ספק, חשוב לנו להבהיר כי 'וידה קיימא' הוא תוסף תזונה והוא אינו תרופה. כמו כן, המידע בדף זה אינו מהווה המלצה רפואית מוסמכת ואינו מיועד להנחות את הציבור או לשמש לגביו כהמלצה או הוראה או עצה לשימוש או שינוי או הורדה של תרופה כלשהי, ואין בו תחליף לייעוץ רפואי פרטני או אחר. נשים בהיריון, מניקות, ילדים ואנשים הנוטלים תרופות מרשם, לרבות נשים המטופלות תרופתית במסגרת טיפולי פריון קונבנציונליים – יש להיוועץ ברופא לפני השימוש בתוסף.
 • *וידה קיימא הוא תוסף מתחום הרפואה המשלימה. בעוד שהשפעות כאלו ואחרות של חלק מהרכיבים ותמציות הצמחים הכלולים במוצר נחקרו במחקרים שונים ברחבי העולם (בהרכבים, בריכוזים ובמינונים משתנים), מובהר בזאת כי התוסף 'וידה קיימא' והשפעותיו לא נבדקו מחקרית, והשימושים המוצעים במוצר, כמו גם כלל התוכן והמידע בדף זה ובאתר, מבוססים על גישות טיפוליות מסורתיות של הרפואה המשלימה בלבד, שיעילותן טרם הוכחה מחקרית בסטנדרטים של הרפואה הקונבנציונלית.
 • מניסיוננו, השפעתו של התוסף היא בדרך כלל הדרגתית ונבנית, היא אורכת בין 3-6  חודשים, ואנו מעודדים אתכן להתאזר בסבלנות.
 • בהסתמך על ניסיון של גישות ברפואה המשלימה, איננו ממליצים להשתמש בוידה קיימא בזמן נטילת מדללי דם (כגון אספירין וקומאדין) או ויטמין K לקרישת דם, וכן במקביל לנטילת תרופות לדיכוי המערכת החיסונית. אם את סובלת מלחץ דם גבוה או סוכרת, המלצתנו היא להתייעץ עם הרופא המטפל על נטילת התוסף, לעקוב אחרי שינויים בלחץ הדם או ברמות הסוכר לכל אורך תקופת הנטילה שלו,  ובמקרה של שינוי במצב לחץ הדם או הסוכרת,  לפעול על פי הנחיות הרופא המטפל.