וידה קיימא לגבר

וידה קיימא לגבר הוא תוסף תזונה מעולמות רפואת צמחי המרפא המסורתית – שיטת טיפול הוליסטית עתיקת יומין מתחום הרפואה המשלימה, הרותמת את מלא העוצמות הטמונות בעולם צמחי המרפא לתמיכה בפריון הגבר*.

וידה קיימא לגבר היא פורמולה המבוססת על שילוב של 18 רכיבים טבעיים שונים, הכולל ויטמינים, חומצות שומן, שמנים צמחיים ייחודיים ותמציות איכותיות ומרוכזות של צמחים, המשמשים ברפואות המסורתיות זה אלפי שנים, לתמיכה בגבר בתהליך הרחבת המשפחה – גם בתקופות מאתגרות*.

* יש לעיין במידע הנוסף בקישור הבא:

אודות וידה קיימא:

לאילו מצבים מיועד וידה קיימא לגבר?

כולם יודעים שתוספי תזונה הם חיוניים לנטילה עבור כל אישה שמנסה להרות וגם עבור האישה ההרה. אולם בראיית הרפואה המשלימה, אחד מההיבטים החשובים של כל "מסע פריון", אשר לרוב לא זוכה לתשומת הלב הראויה אף על פי שברובו הוא נמצא בשליטתנו, הוא התזונה שלנו – אשר כוללת בתוכה גם תוספי תזונה, לרבות תוספים לתמיכה בפריון של האבות לעתיד. 

במה שונה וידה קיימא לגבר מתוספי תזונה אחרים?

מרבית תוספי התזונה בשוק לתמיכה בפריון הגבר מבוססים על קומפלקס של ויטמינים ומינרלים, אשר לרוב כל מולטי-ויטמין פשוט יכול להחליפם.

אולם וידה קיימא הוא תוסף תזונה, המהווה לא פחות מאשר תוצר של החזון הטיפולי והמורשת של הרב נחמיה מורגנשטרן זצ"ל, המבוסס על עשרות שנות ניסיונו הטיפולי בשיטות טבעיות מסורתיות על בסיס תמציות צמחים, שמנים צמחיים ייחודיים, רכיבי תזונה, ויטמינים ונוגדי חמצון עוצמתיים, להזנת הגוף ולתמיכה בפריון הגבר ובמדדים ומאפיינים שונים של בריאות הזרע. וידה קיימא לגבר היא פורמולציה ייחודית שפותחה בתהליך קפדני ארוך שנים, עבור כל הגברים המבקשים תמיכה טבעית בתהליך הרחבת המשפחה, ובכללם גברים המתמודדים עם אתגרי פריון נפוצים (גם כשהסיבה אינה ידועה).   

על רכיבי המוצר:

כל כפית של וידה קיימא לגבר מכילה שילוב מרוכז וייחודי של 18 רכיבים איכותיים, הכוללים: תמצית קוטב מצוי (טריבולוס), תמצית פירות סמבוק, תמצית שורש מאקה, תמצית קליפת קינמון, ויטמין D3, תמצית עלי רוזמרין, תמצית פטרוזיליה, תמצית עלי מנטה, תמצית כמון, שמן זרעי רימונים איכותי, שמן מרווה, לציטין חמניות, שמן זרעי דלעת, שמן שקדים ועוד (רשימת הרכיבים המלאה נמצאת ע"ג תווית המוצר).

על תוספים וצמחי מרפא לתמיכה בפריון הגבר בראי הרפואות המסורתיות, הנטורופתיה והמחקר*
צמחים משמשים מזה אלפי שנים לתמיכה בבריאות האדם, והנטורופתיה המודרנית ממשיכה לעשות שימוש בידע מסורתי עתיק יומין זה, ואיתו היא משלבת תוספים שונים כגון ויטמינים, מינרלים, חומצות שומן, חומצות אמינו ועוד. בעשורים האחרונים המדע החל לגלות עניין בחקר צמחי המרפא והתוספים בהקשר של בריאות האדם. לפניכם דוגמאות של חלק מהמחקרים שנעשו ברחבי העולם על צמחים ותוספים שונים לתמיכה בפריון הגבר. אמנם התוצאות ראשוניות ודורשות ביסוס מדעי, אך הן בהחלט נראות מבטיחות. לחצו על הקישורים לקריאת המחקרים המקוריים:

 • תמצית קוטב מצוי (Tribulus terrestris)– זהו צמח נפוץ בארץ ישראל וברחבי המזה"ת, אירופה ואסיה ומוכר מזה אלפי שנים בשימושיו הרפואיים המסורתיים. בהודו הוא ידוע בשימוש כתמיכה במצבים של אתגרי פריון בגברים, וכיום מחקרים ראשוניים מצביעים על פוטנציאל יתרונותיו בתחומים אילו. במחקר ראשוני בהשתתפות 40 גברים נבחנה השפעת הקוטב על מדדים שונים של הזרע (חיות, תנועתיות ושלמות הדנ"א), והחוקרים הסיקו מתוצאות המחקר כי לקוטב יש פוטנציאל השפעה חיובית על מדדים שונים הקשורים לבריאות הזרע.

 • תמצית פירות סמבוק שחור (Sambucus nigra) – הסמבוק הוא עץ שמקורו באירופה, אך הוא גדל גם בישראל. פירות הסמבוק מכילים מגוון ייחודי ורחב מאוד של נוגדי חמצון עוצמתיים, כגון אנתוציאנינים המעניקים לפירות את צבעם הסגול, חומצות פנוליות ופלבנואידים – הידועים כבעלי פעילות נוגדת חמצון. סקירת מחקרים משנת 2017 סקרה סוגי חומצות פנוליות המסייעות להגנה על תאי הזרע ולשיפור מדדים שונים באיכות שלו,  ויש גם מחקרים המצביעים על חשיבותם של אנתוציאנינים להגנה ולתמיכה באיכות תאי הזרע.

 • תמצית שורש מאקה (Maca) – המאקה הוא צמח שמוצאו באנדים הפרואנים, שם התושבים ניזונים ממנו ואף משתמשים בו שימוש מסורתי זה מאות שנים לתמיכה בפריון, בליבידו ובתפקוד המיני. שורש המאקה מזין מאוד, ומכיל בתוכו קומפלקס ויטמינים ומינרלים, חומצות שומן וחומצות אמינו חיוניות, חלבון וכן נוגדי חמצון ועוד רכיבים ייחודיים. בשנים האחרונות נחקר צמח המאקה, ובמחקר קליני מבוקר ראשוני, נטילת 1.7 אבקת מאקה למשך 3 חודשים שפרה את ספירת הזרע והתנועתיות שלו בקרב גברים בריאים.

 • קינמון (Cinnamomum) – קליפת הקינמון מכילה עושר של נוגדי חמצון עוצמתיים שנקראים 'פוליפנולים', בהקשר של איכות הזרע, מחקרים רבים במודלים של בע"ח הראו שלקינמון יש השפעה מובהקת על מדדים של חיות (viability) הזרע והתנועתיות שלו, ונטילת קינמון העלתה באופן מובהק את רמת נוגדי החמצון בדם.

 • ויטמין D3 (כולקלציפרול) – ויטמין D מתפקד בגוף כהורמון, החיוני בין היתר, לוויסות המערכת ההורמונלית ולהפחתת העמידות לאינסולין, וידוע כי אנשים רבים באוכלוסייה נוטים לסבול ממחסור בויטמין D או מרמות נמוכות שלו. בשנים האחרונות מחקרים ראשוניים הצביעו על כך שלויטמין D תפקיד חשוב בפריון הגבר, ונטילת תוסף ויטמין D במצבי מחסור, עשויה לתמוך בפריון על ידי שיפור תנועתיות הזרע והשפעה על תהליכי קפסיטציה (capacitation) המגבירים את יכולת התנועתיות של הזרעונים.

 

 מה מיוחד בוידה קיימא?

 • וידה קיימא הוא תוסף תזונה ייחודי אשר פותח על בסיס ידע טיפולי רב שנים של הרב נחמיה מורגנשטרן זצ"ל שעל יעילותו מעידים אין ספור אבות מאושרים, לרבות אלו שהתמודדו עם אתגרי פריון וחיפשו תמיכה טבעית בתהליך. אין זה מפתיע כי המלצות לנטילת התוסף ניתנות על ידי רבנים רבים, ארגונים וכמובן אלו שזכו לחבוק את משאת נפשם.

 

 • וידה קיימא מיוצר בישראל, בתנאי ייצור מוקפדים, במפעל בעל אישור GMP המפוקח על ידי משרד הבריאות.

 

 • כשרות מהודרת של הרב רובין רחובות.

 

 

*הבהרות חשובות:

 • למען הסר ספק, חשוב לנו להבהיר כי 'וידה קיימא' הוא תוסף תזונה והוא אינו תרופה. כמו כן, המידע בדף זה אינו מהווה המלצה רפואית מוסמכת ואינו מיועד להנחות את הציבור או לשמש לגביו כהמלצה או הוראה או עצה לשימוש או שינוי או הורדה של תרופה כלשהי, ואין בו תחליף לייעוץ רפואי פרטני או אחר. נשים בהיריון, מניקות, ילדים ואנשים הנוטלים תרופות מרשם, לרבות נשים המטופלות תרופתית במסגרת טיפולי פריון קונבנציונליים – יש להיוועץ ברופא לפני השימוש בתוסף.
 • *וידה קיימא הוא תוסף מתחום הרפואה המשלימה. בעוד שהשפעות כאלו ואחרות של חלק מהרכיבים ותמציות הצמחים הכלולים במוצר נחקרו במחקרים שונים ברחבי העולם (בהרכבים, בריכוזים ובמינונים משתנים), מובהר בזאת כי התוסף 'וידה קיימא' והשפעותיו לא נבדקו מחקרית, והשימושים המוצעים במוצר, כמו גם כלל התוכן והמידע בדף זה ובאתר, מבוססים על גישות טיפוליות מסורתיות של הרפואה המשלימה בלבד, שיעילותן טרם הוכחה מחקרית בסטנדרטים של הרפואה הקונבנציונלית.
 • מניסיוננו, השפעתו של התוסף היא בדרך כלל הדרגתית ונבנית, והיא אורכת בין 3-6 חודשים, ואנו מעודדים אתכם להתאזר בסבלנות.
 • בהסתמך על ניסיון של גישות ברפואה המשלימה, איננו ממליצים להשתמש בוידה קיימא לגבר בזמן נטילת מדללי דם (כגון אספירין וקומאדין) או ויטמין K לקרישת דם, וכן במקביל לנטילת תרופות לדיכוי המערכת החיסונית. אם אתה סובל מלחץ דם גבוה או סוכרת, המלצתנו היא להתייעץ עם הרופא המטפל על נטילת התוסף, לעקוב אחרי שינויים בלחץ הדם או ברמות הסוכר לכל אורך תקופת הנטילה שלו, ובמקרה של שינוי במצב לחץ הדם או הסוכרת,  לפעול על פי הנחיות הרופא המטפל.